PTS 35 M

Maksymalna średnica piły tarczowej 355 mm
Maksymalna wysokość piłowania 100 mm
Przesuw pionowy wrzeciona 110 mm
Prędkość obrotowa wrzeciona 3500 obr./min
Moc silnika 3,0 kW
Wysokość do powierzchni 850 mm
Wymiary stołu zasadniczego 1000 x 700 mm
Największa szerokość piłowania przy przykładni 650 mm
Wymiary stolika pomocniczego 1000 x 400 mm
Skok roboczy stolika pomocniczego 1150 mm
Długość piłowania przy pomocy stolika pomocniczego:
- przy listwie ustawionej z przodu stolika 500 mm
- przy listwie ustawionej z tyłu stolika 1000 mm
Wymiary gabarytowe 1530 x 2480 x 1280 mm
Średnica zewnętrzna odciągu trocin 125 mm
Zapotrzebowanie powietrza dla odciągu trocin 700 m3/h
Masa obrabiarki 360 kg
Obsługa 1 osoba

Pilarka tarczowa PTS35M przeznaczona jest do wzdłużnego i poprzecznego przecinania drewna, tworzyw drewnopochodnych i sztucznych oraz miękkich metali kolorowych.

Dzięki prostej obsłudze i wysokiej dokładności obróbki znajduje szerokie zastosowanie w zakładach przemysłu drzewnego oraz warsztatach obrabiających drewno.

Korpusem pilarki jest spawana konstrukcja stalowa mieszcząca wszystkie mechanizmy i zespoły obrabiarki: wrzeciennik z wrzecionem do mocowania piły, mechanizm podnoszenia i opuszczania piły wraz z blokadą oraz silnik elektryczny napędzający wrzeciono za pośrednictwem przekładni pasowej.

Podnoszenie i opuszczanie piły odbywa się za pomocą kółka ręcznego poprzez mechanizm ślimakowo-zębatkowy przesuwający tuleję, na której osadzony jest wrzeciennik. Ustawienie wrzeciennika blokuje się zaciskiem.

Żeliwny stół pilarki posiada dwa wzdłużne rowki do prowadzenia liniału kątowego. Do dokładnego piłowania wzdłużnego służy przykładnia umożliwiająca precyzyjne ustawienie szerokości cięcia. Prowadnica przykładni wyposażona jest w skalę milimetrową.

Do piłowania poprzecznego długich elementów oraz do piłowania elementów płytowych służy stolik pomocniczy przesuwający się wzdłuż stołu zasadniczego po prowadnicach. Stolik pomocniczy posiada nastawną listwę oporową ze skalą milimetrową i zderzakiem, umożliwiającą piłowanie poprzeczne pod dowolnym kątem w zakresie: 0o - 45o.

Pilarka wyposażona jest w klin rozszczepiający, nastawną osłonę piły oraz ssawę umożliwiającą przyłączenie odciągu wiórów.

Wyposażenie dodatkowe pilarki stanowi stolik rolkowy ułatwiający piłowanie elementów o dużych wymiarach.